Koniec z bezsennością - niesamowite właściwości CBN!

  1. Wpływ obróbki marihuany na zawartość wartości odżywczych

Kwiat marihuany jest wrażliwym ziołem. Właściwe suszenie, peklowanie i przechowywanie mają ogromny wpływ na jakość końcową pąków. W przypadku niewłaściwego suszenie, utwardzania lub przechowywania, skład chemiczny kwiatu będzie się zmieniał w miarę upływu czasu.

Kiedy THC jest wystawiane na działanie powietrza, wiatru lub światła przez określony czas to cenne i silne kannabinoidy powoli zaczynają zamieniać się w coś innego.. zamieniają się w CBN.

  1. Czym jest CBN?

CBN (kannabinol) jest dość tajemniczym kannabinoidem. Międzynarodowi naukowcy zajmującym się konopiami indyjskimi udowadniają fascynujące właściwości lecznicze CBN.

Obecnie większość konopi indyjskich zawiera mniej niż 1% tej substancji chemicznej. Wielką zaletą CBN jest to, że staje się lepsza w miarę upływu czasu, tak samo jak wino, z wiekiem robi się coraz lepsza.

  1. Ogólne korzyści z zażywania CBN

Dotychczas odkryto m. in. takie korzyści płynące z CBN:

  • zwiększa odporność na ból
  • antybakteryjna
  • działa przeciwzapalnie
  • pobudza apetyt
  • stymuluje wzrost komórek kostnych

Zażywany w małych ilościach (tylko 5 mg CBN) leczy nieśmiałość, objawy odstawienia alkoholu, skurcze mięśni oraz drgawki

  1. Jak CBN wpływa na senność?

Wiele badań wskazuje na właściwości CBN polepszające jakość snu oraz zwalczające bezsenność. Łagodzi napięcie mięśni, przez co ciało bardziej się relaksuje i spokojnie może wypoczywać w nocy. Można używać go przez dłuższy czas w małych ilościach tuż przed snem.